Panele podłogowe jako dekoracja mieszkania

Panele podłogowe mogą być świetnym sposobem na dodanie odrobiny koloru i osobowości do każdego mieszkania

Podłogi laminowane mogą być czymś więcej niż trwałym wykończeniem podłogi, mogą być również przyciągającym wzrok akcentem w przestrzeni domu. Aby to osiągnąć i stworzyć estetyczną całość z pozostałymi elementami aranżacyjnymi, niezbędne jest podjęcie przemyślanej decyzji zakupowej. Podpowiadamy, jak wybrać podłogę, która spełni wymagania Twojego wnętrza.

Dla innych jednak jasna podłoga wygląda idealnie, a w połączeniu z białymi ścianami sprawi, że kolorowe dodatki będą się wyróżniać. Poszukując ich, warto zwrócić uwagę na wzór, który zdobi wnętrze, nadając mu oryginalności. Dąb Studioline byłby w tym przypadku idealny.

Panele podłogowe mogą być niewymagającym konserwacji dodatkiem do każdego mieszkania

Taka podłoga będzie dobrze wyglądać w mieszkaniu bez oddzielnej kuchni. Zamontowanie tych samych paneli w salonie i aneksie kuchennym optycznie powiększa przestrzeń wnętrza. Zaletą jest również możliwość łączenia paneli z płytkami. Dzięki temu można uzyskać ciekawe i oryginalne efekty. Pasują do niemal każdego pomieszczenia. Z łatwością utrzymasz je w czystości, choć łatwiej je odkurzyć niż deski. Główną zaletą paneli jest łatwość układania – szybko zrobisz to sam. Panele Quick-Step są szczególnie łatwe w montażu. Dzięki opatentowanemu systemowi zatrzaskowemu na pióro i wpust do układania paneli nie potrzebujesz kleju ani innych produktów.

Panele podłogowe są łatwe w czyszczeniu

Świetnym sposobem na wykończenie podłogi w kuchni jest wybór podłogi winylowej. Posiadają właściwości wodoodporne i montujemy je bez użycia kleju, co czyni je bezpiecznymi i przyjaznymi w codziennym użytkowaniu. Dobrze sprawdzają się nawet przy ogrzewaniu podłogowym. Zapewniają izolację akustyczną i są łatwe w obsłudze podczas przebudowy – można je montować na płytkach. Pozbawiona zarysowania powierzchnia może być świetnym elementem dekoracyjnym, ponieważ jest dostępna w różnych wzorach – od imitacji drewna po marmur i inne ciekawe wzory. Płytki podłogowe są łatwe do czyszczenia, trwałe i odporne na zużycie. Oprócz odporności na chemikalia i wysokie temperatury są również wyjątkowo odporne na plamy i wilgoć. Są łatwe w czyszczeniu i nie wymagają specjalnego traktowania. Wadą płytek jest jednak to, że podłoga może zatrzymywać zimne powietrze, a polerowana ceramika może być śliska. W takim przypadku rozwiązaniem mogą być maty podłogowe. Płytki doskonale przewodzą i odbijają ciepło i robią to lepiej niż laminat.

sklep z podłogami