Dopasowanie koloru ścian do koloru podłogi drewnianej

Dobór odpowiednich kolorów ścian i podłogi.

Właściwy dobór kolorystyki ścian w stosunku do podłogi jest podstawą do dalszych aranżacji Twojego wnętrza. Poniżej postaramy się podpowiedzieć, jak łączyć kolory ścian i podłóg na przykładzie jednej z najpopularniejszych wykładzin podłogowych, czyli paneli. Czy warto skupić się na kontraście ścian i podłóg, czy też zawsze kierować się podobieństwem odcieni i kolorów? Zdecydowanie nie jest to łatwe zadanie!

Dekorując projekt pomieszczenia, w którym zainstalowane są malowane drzwi, należy wziąć pod uwagę kolor ścian. Podłoga nie powinna być zbyt jasna, a dobór drzwi powinien pasować do koloru okładziny ściennej. Jednak zasada łączenia odcieni nie została zniesiona – kolory ciepłe wyglądają dobrze tylko z kolorami ciepłymi, a kolory chłodne z kolorami chłodnymi. Jeśli masz kilka drzwi i chcesz ukryć niektóre z nich, pomaluj je w cieniu ściany. W kontrastowych zestawieniach białe drzwi świetnie prezentują się z podłogami od firm takich jak: Weninger, Quick-Step, Pergo, Barlinek, Premium Floor, a szare z bielonymi podłogami dębowymi. Najlepiej przyciemnić kolor listwy, aby uniknąć mieszania kolorów.

Listwy przypodłogowe i wykończenia odgrywają ważną rolę we wnętrzu. Starannie dobrane podkreślą piękno ścian i podłóg. Kolor listew można dopasować do podłogi, drzwi, ścian, najbardziej stylowym rozwiązaniem jest dobranie tych elementów do koloru stolarki okiennej (nie białej). Możesz zastosować kontrastowe odcienie lub takie, które kontynuują wzór podłogi. Jeśli drzwi do pokoju są jasne, a podłoga ciemna, należy dobrać listwy przypodłogowe pasujące do drzwi.

Biorąc pod uwagę inne funkcje dekoracyjne.

Płytki dekoracyjne w salonie stają się modną i stylową ozdobą. Wykorzystując je do wykończenia podłóg i/lub ścian można zorganizować niezwykły projekt w wielu kierunkach stylistycznych. Projektanci opracowali wiele technik zdobniczych, które warto zastosować używając tego materiału wykończeniowego. Panele podłogowe nadają wyrazistości i szyku. Nowoczesny rynek budowlany jest pełen różnorodnych produktów, które różnią się rozmiarem, kolorem, fakturą i innymi cechami. Aby skupić się na wykończeniu posadzki, warto zwróć uwagę na płytki teksturowane, które naśladują naturalne materiały, takie jak kamień lub drewno.

Przeczytaj:  Jak wykorzystać oświetlenie do podkreślenia stylu pomieszczenia?

Co decyduje o tym, że dane wnętrze postrzegane jest jako atrakcyjne? Oprócz umiejętnie dobranych mebli i dodatków ważnym aspektem jest udane połączenie odcienia ścian i podłóg. Dobry wybór podkreśli efektowną aranżację, a dodatkowo może optycznie powiększyć pomieszczenie.

Używanie pasujących farb do ścian i podłóg.

Jeśli ścianę ozdabia tapeta z dużym wzorem lub deseniem, to musi pasować odcieniem do podłogi. Ta natomiast nie powinna mieć wyrazistych słojów.

Użycie mieszanki kolorów na ścianach może skutkować spektakularnymi efektami. Takie malowanie ścian polecane jest zwłaszcza do pomieszczeń, gdzie chcemy poprawić proporcje, zamaskować mankamenty metrażu lub wizualnie zmienić odbiór wnętrza. Najczęściej połączenie dotyczy kontrastowych zestawień.

Dla tych, którzy marzą o bordowych czy głęboko niebieskich ścianach przy jasnej podłodze, dobrym rozwiązaniem stać się może pomalowanie na intensywny kolor tylko jednej ze ścian, pozostawiając pozostałe białe. Dąb Arktyczny Jodełka – niezwykle oryginalny i uniwersalny zarazem – będzie dobrym uzupełnieniem tak niezwykłej aranżacji.

sklep z podłogami